Seria kalendarzy Symphar

Kalendarz 2018

W tym roku do współpracy przy tworzeniu kalendarza, zaprosiliśmy Stasysa Eidrigevičiusa – międzynarodowej sławy  malarza, rzeźbiarza, grafika i reżysera. Spośród bogatej kolekcji  prac, wybraliśmy 12, z różnych okresów twórczości Stasysa, dzięki czemu kalendarz jest pełen różnorodności i zaskakuje z każdym miesiącem.

Kalendarz_2018

Kalendarz 2017

Po dłuższej przerwie powracamy do naszej inicjatywy firmowego kalendarza SymPhar. Kalendarze wyprodukowaliśmy w limitowanej ilości egzemplarzy i wręczyliśmy naszym najbliższym współpracownikom. W tym roku, w kalendarzu zaprezentowaliśmy niepowtarzalną kolekcję 12 prac „Kabaret wirtualnej przestrzeni” autorstwa Andrzeja Dudzińskiego – wybitnego polskiego malarza
i rysownika.

Życzymy by każdy dzień w Nowym Roku przyniósł coś dobrego!

Kalendarz_2017

Kalendarz 2014

We współpracy z Galerią Sztuki Aborygeńskiej Japingka we Fremantle, w Australii Zachodniej, wydaliśmy kalendarz na rok 2014.

W kalendarzu zaprezentowaliśmy 12 pięknych przykładów tradycyjnej sztuki aborygeńskiej. Autorkami zaprezentowanych prac są Sarrita King, Jorna Newberry oraz Anna Petyarre.

Kalendarz_2014

Kalendarz 2012

We współpracy z Galerią Sztuki Aborygeńskiej Japingka we Fremantle, w Australii Zachodniej, wydaliśmy kalendarz na rok 2012. W kalendarzu przedstawiliśmy pełne inspiracji prace czworga australijskich artystów aborygeńskich: George’a Warda Tjungurrayi, Jacka Dale’a Mengenena, Lorny Napurrula Fencer i Katherine Marshall Nakamarra.

 

W kalendarzu 2012 kontynuujemy tematy australijskie, które prezentowaliśmy już w latach poprzednich – począwszy od zdjęć wspaniałego krajobrazu Australii, poprzez fantazyjne dzieła australijskiego prymitywisty, aż po interpretacje motywów australijskich w twórczości artystów polskich.

Kalendarz_2012

Kalendarz 2011

We współpracy z Galerią Grafiki i Plakatu przygotowaliśmy kalendarz na rok 2011, zatytułowany „Australia i Woda”. Mieliśmy przyjemność przedstawić Państwu 12 pięknych przykładów oceanów, jezior, rzek oraz tzw. „billabongs” (tradycyjne otwory, służące do nawadniania wykorzystywane przez Aborygenów).

 

Australijczycy myślą dużo o wodzie. Albo jest jej za mało, więc panuje susza, albo jest jej za dużo i jest powódź. Spędzanie czasu wolnego przez Australijczyków związane jest z wodą, w związku z czym ponad 90% z nich żyje w pobliżu wybrzeża. Australia ma również najbardziej zaawansowany i wydajny system wodny na świecie, niezbędny dla funkcjonowania ogromnego rolniczego przemysłu na tak suchym kontynencie.

Kalendarz_2011

Kalendarz 2010

We współpracy z Galerią Grafiki i Plakatu wydaliśmy kalendarz na rok 2010, którego inspiracją była Australia. Został on zatytułowany „Magiczna Australia”.

 

Australia, będąc 25 razy większa od Polski, jest najmniej zaludnionym kontynentem na ziemi i na większości swojego terytorium prawie całkowicie niezamieszkała. Ponad 90% dwudziestomilionowej populacji Australii żyje w pięciu nadbrzeżnych miastach. Nie zaskakuje zatem, że nasz kalendarz „Magiczna Australia”, jest prawie całkowicie pozbawiony śladów człowieka. Nawet jeśli są one obecne, to przez przypadek i pomniejszone ogromem tego prymitywnego i przepięknego kontynentu.

Kalendarz_2010

Kalendarz 2009

We współpracy z Galerią Grafiki i Plakatu wydaliśmy kalendarz na rok 2009, inspirowany tematyką Australii. Z tej okazji powstały oryginalne dzieła wybitnych polskich malarzy i grafików.

W kalendarzu przestawiliśmy pełne inspiracji dzieła Jacka Sroki, Franciszka Maśluszczak, Andrzeja Dudzińskiego, Piotra Fąfrowicz, Edwarda Dwurnika i innych wspaniałych artystów.

Kalendarz_2009

Kalendarz 2008

We współpracy z Galerią Grafiki i Plakatu przygotowaliśmy kalendarz na 2008 rok, przedstawiający twórczość australijskiej artystki Narelle Wildman.

Uznana za czołową australijską artystkę naiwną, Narelle urodziła się w 1946 r. i dorastała w Killarze, na pełnej zieleni północnej stronie zatoki w Sydney.  Po ukończeniu szkoły sztuk pięknych przy wyższej szkole technicznej we wschodniej części Sydney, przez 16 lat podróżowała po świecie i mieszkając we Francji i Brazylii zafascynowała się sztuką naiwną. Z prac Narelle emanuje umiłowanie przez nią przyrody, które chwyta za serce i cieszy każdego, kto ogląda jej prace. Jej prace podobają się ludziom w każdym wieku dzięki typowemu australijskiemu optymizmowi, radości i pogodnemu poczuciu humoru, którymi przesycone są jej obrazy.

Kalendarz_2008

Kalendarz 2007

We współpracy z Galerią Grafiki i Plakatu przygotowaliśmy kalendarz na 2007 rok, zatytułowany „Supporting the Art of Medicine”. Kalendarz prezentuje dzieła Andrzeja Dudzińskiego.

Andrzej Dudziński urodzony w 1945 roku w Sopocie, studiował architekturę na Politechnice Gdańskiej w latach 1966-68, a następnie architekturę wnętrz i grafikę w gdańskiej PWSSP. Zakończył studia na ASP w Warszawie na wydziale grafiki w pracowni plakatu Henryka Tomaszewskiego. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką prasową i fotografią. W 2001 roku Sopot nadał Andrzejowi Dudzińskiemu tytuł honorowego obywatela.

Kalendarz_2007

Kalendarz 2006

We współpracy z Galerią Grafiki i Plakatu oraz Muzeum Narodowym we Wrocławiu wydaliśmy kalendarz na rok 2006, zatytułowany „Supporting The Art of Medicine”. Kalendarz prezentuje malarstwo Zbigniewa Makowskiego.

Zbigniew Makowski urodził się w 1930 w Warszawie, studiował w latach 1950-56 w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Kazimierza Tomorowicza. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, jest twórcą niezwykle oryginalnych, unikatowych książek, które od początku do końca wykonuje sam, ręcznie; jest także poetą.

Kalendarz_2006